Co warto zobaczyć w Tatrach?

Tatry to nie tylko góry ale i miejsca, gdzie możemy podziwiać wiele ciekawych zabytków. Może nie są one kolosalne i tak widoczne jak inne zabytki w Polsce ale jednak warto niektóre miejsca zobaczyć. Najstarsze pochodzą z początków dziewiętnastego wieku. Bardzo często są to zabytki historyczne lub związane z wybitnymi osobistościami świata polityki, sztuki i kultury. Zabytki możemy podzielić na wiele kategorii. Jednak nie zawsze znajdziemy słowa by opisać piękno widzianego przez nas budynku, czy pomnika.

Atrakcje w Tatrach, które warto zobaczyć

W Tatrach możemy zwiedzić obiekty, które pochodzą sprzed okresy I Wojny Światowej oraz okresu międzywojennego. Warto więc zobaczyć takowe historyczne budynki, które niegdyś pełniły bardzo ważną funkcję. Takowe zabytki to między innymi Willa Limba przy ogrodowej, Muzeum Kornela Makuszyńskiego, Muzeum Stylu Zakopiańskiego im. S. Witkiewicza, Muzeum Tatrzańskie im. Dea T. Chałubińskiego, Muzeum Karola Szymanowskiego, Kapliczka Korniłowiczów, Bazar Polski, Dworzec Tatrzański Towarzystwa Tatrzańskiego, Dom Jana Kasprowicza oraz Tatrzańskie Centrum Kultury i Sportu.

Najbardziej obleganą górską miejscowością jest oczywiście Zakopane, które większości społeczeństwa kojarzy się jedynie z Krupówkami i straganami. Jednak Zakopane to o wiele , wiele więcej niż „centrum handlu”. Warto zobaczyć takie miejsca jak : najstarsza chata góralska „Tea” przy Bulwarze Słowackiego, Zagrodę Gąsieniców „Nawsiów”, Dom Kacprusia, czy Wille „Czerwony Dwór”. Nie zapominajmy także o folklorze, który w górach jest czymś bardzo specyficznym.  Góralska gwara, muzyka, gdzie rozbrzmiewa dźwięk skrzypiec, taniec, zwyczaje i oczywiście stroje. Samo jedzenie jest już czymś za czym zatęsknimy, gdy tylko wrócimy do swojego codziennego życia. Warto więc korzystać z gór ale nie tylko ze szlaków ale i z kultury.