Polskie Tatry
Polskie góry cieszą się wielkim zainteresowaniem turystów. Zimą, latem - pora roku nie ma tu znaczenia, bo w każdej aurze Tatry potrafią zachwycać. Zakopane jako stolica Tatr oferuje wiele miejsc noclegowych i atrakcji dla turystów. Na stronie staramy się przybliżyć kilka ważnych wskazówek, które przydadzą się dla każdego amatora górskich wypraw i szusowania w białym pyle.
Polecamy
Meble na zamówienie poznań to idealne rozwiązanie, jeśli potrzebujesz indywidualnego potraktowania Twojego zamówienia.
Order today bronze statues .Only now you'll get great discount.
We can custom design any Animal, person or animatronics statues .You will not regret your decision.
Będąc w Centrum Handlowym masz okazję zobaczyć wnętrza sklepów odzieżowych , które przyciągają Twoją uwagę. Zobacz więcej!
Polnische Pflegekrafte (Polscy pracownicy do opieki) potrzebni są pracy w Niemczech, gdzie średnia wieku mieszkańców jest bardzo wysoka.
Statystyki
stat4u

Wycieczki górskie powinny być wycieczkami zaplanowanymi. Tatry nie są miejscem, gdzie co chwila będziemy napotykać znaki drogowe czy inne wskazówki. Jak wiemy góry to w większości przypadków same lasy. A w lasach nie ma znaków, podpowiedzi, czy nawet ludzi, którzy mogli by nam pomóc w chwili w której nie  będziemy wiedzieć gdzie obecnie jesteśmy. Dlatego też warto przed wyruszeniem w trasę przygotować sobie odpowiedni plan naszej wycieczki. Poniżej przedstawimy kilka ciekawych szlaków, które to z pewnością każdemu przypadną do gustu. Musimy jednakże pamiętać o zabraniu mapy, naładowanej latarki, telefonu , gps i wielu innych rzeczach, które mogą być nam przydatne.

Wybierając szlak górki kierujmy się przede wszystkim naszymi umiejętnościami. Jednak mimo wszystko możemy nawet jako dopiero początkujący zobaczyć takie miejsca jak; Morskie Oko, Zielony staw, Czarny Staw polski oraz Czarny Staw pod Rysami, Czarny Staw Gąsiennicowy, Wodogrzmoty Mickiewicza, Zadni Staw, Wodospad Siklawa, Dolina Gąsienicowa, Dolina Pięciu Stawów, Dolina Białej Wody, Świnica, Zawrat, Wrota Chałubińskiego, Szpiglasowy Wierch, Rysy, Giewont, Krzyżne, Kościelec, Orla Perć i wiele, wiele innych. Pięknych miejsc w Tatrach jest całe mnóstwo- musimy tylko odpowiednio zaplanować swoją wycieczkę. Zaproponujemy więc kilka tras, które mogą nas zainteresować.

Pierwszą wycieczkę zaczynamy od Doliny Małej Łąki, następnie Kobylarzowy Żleb, Małołączniak, Krzesanica, Ciamniak, Chuda Przełączka, Tamanowa Przełęcz, Schronisko Ornak i Kiry. Nie jest to trudna wędrówka. Kolejną zaczynamy od Kuźnic- Jet to bardziej znana trasa i znacznie bardziej lubiana. Zaczynamy więc w Kuźnicach, idziemy w stronę Murowańca, następnie mijamy Czarny Staw Gąsiennicowy, Skrajny Granat, Krzyżne, Dolinę Pańszczyca i następnie znów wracamy do Kuźnic przez Murowaniec. Najbardziej znaną jest jednak wycieczka nad Morskie Oko zaczynająca się w Palenicy Białczańskiej. Z Morskiego Oka możemy pokierować się na Szpiglasową Przełęcz, następnie na Szpiglasowy Wierch. Po tym jak odpoczniemy w schronisku, możemy wrócić do Palenicy tą samą drogą, którą przyszliśmy.

tatry poradnik

Comments are closed.